Private content (8.x-2.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Private
pt: Privada

en: Allows users to mark content as private, and hide that content from visitors.
pt: Permitir que usuários marquem conteúdo como privado e escondam esse conteúdo dos visitantes.

en: Access control
pt: Controle de acesso

en: Privacy
pt: Privacidade

en: Whether or not the node is private.
pt: Se o node é privado ou não.

en: When checked, only users with proper access permissions will be able to see this post.
pt: Quando ativado, apenas usuários com permissões de acesso adequadas conseguirão ver esta postagem.

en: Disabled (always public)
pt: Desabilitado (sempre público)

en: Enabled (public by default)
pt: Habilitado (público por padrão)

en: Enabled (private by default)
pt: Habilitado (privado por padrão)

en: Hidden (always private)
pt: Oculto (sempre privado)
