Private content (8.x-2.0-rc3) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Private
de: Privat

en: Allows users to mark content as private, and hide that content from visitors.
de: Ermöglicht Benutzern, Inhalte als privat zu markieren, so dass der Inhalt für Besucher ausgeblendet wird.

en: Public
de: Öffentlich

en: Access control
de: Zugriffskontrolle

en: Privacy
de: Privatsphäre

en: Privacy settings
de: Datenschutzeinstellungen
