Private content (8.x-2.2) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Private
hi: व्यक्तिगत

en: Allows users to mark content as private, and hide that content from visitors.
hi: सदस्यो को अंतर्वस्तु व्यक्तिगत चिन्हित करने ओर प्रधीक्रीत सदस्योन को ही प्रस्तुत करने का अधिकार दे ।

en: Public
hi: सार्वजनिक

en: Access control
hi: अभिगम नियंत्रण

en: Privacy
hi: गोपनीयता
