Private Message (3.0.5) - en to fr translation catalogue (59 entries)

en: Default action
fr: Action par défaut

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Subject
fr: Objet

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Separator
fr: Séparateur

en: Active
fr: Actif

en: Block
fr: Bloc

en: Url
fr: URL

en: Private Messages
fr: Messages privés

en: Private messages
fr: Messages privés

en: Inbox
fr: Boîte de réception

en: To
fr: À

en: Send private message
fr: Envoyer un message privé

en: From
fr: A partir de

en: Creation date
fr: Date de création

en: Last update
fr: Dernière mise à jour

en: 1 day
fr: 1 jour

en: System
fr: Système

en: Send
fr: Envoyer

en: Members
fr: Membres

en: Uninstall
fr: Désinstaller

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Size of textfield
fr: Taille du champ texte

en: Entity
fr: Entité

en: Fade
fr: Fondu

en: Slide
fr: Glisser

en: 4 hours
fr: 4 heures

en: 6 hours
fr: 6 heures

en: Form
fr: Formulaire

en: 12 hours
fr: 12 heures

en: Unblock
fr: Débloquer

en: Display type
fr: Type d'affichage

en: Autocomplete matching
fr: Correspondance de l'autocomplétion

en: Delete link
fr: Lien de suppression

en: Display Type
fr: Type d'affichage

en: No new messages
fr: Aucun nouveau message

en: Field prefix
fr: Préfixe du champ

en: The message has been deleted.
fr: Le message a été supprimé.

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: The author of the message.
fr: L'auteur du message.

en: The recipient of the message.
fr: Le destinataire du message.

en: Owned by
fr: Appartenant à

en: An autocomplete text field with tagging support.
fr: Un champ texte d'autocomplétion avec prise en charge des tags.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: Member(s)
fr: Membre(s)

en: Private Message Inbox
fr: Boite de réception de Private Message

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
fr: Nombre maximum de suggestions d'autocomplétion.
