Private Message (3.0.6) - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Default action
tr: Varsayılan eylem

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: Subject
tr: Konu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: 1 hour
tr: @count saat

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Separator
tr: Ayraç

en: Active
tr: Etkin

en: Block
tr: Blok

en: Private messages
tr: Özel iletiler

en: Inbox
tr: Gelen kutusu

en: To
tr: Kime

en: Send private message
tr: Özel ileti gönder

en: From
tr: Kimden

en: Creation date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Last update
tr: Son güncelleme

en: 1 day
tr: @count gün

en: System
tr: Sistem

en: Send
tr: Gönder

en: Members
tr: Üyeler

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Size of textfield
tr: Metin alanının boyutu

en: Messages
tr: İletiler

en: Entity
tr: Nesne

en: Fade
tr: Açılma/kararma

en: 5 minutes
tr: 5 dakika

en: 10 minutes
tr: 10 dakika

en: 30 minutes
tr: 30 dakika

en: 1 minute
tr: 1 dakika

en: Display type
tr: Gösterim türü

en: Autocomplete matching
tr: Otomatik tamamlama eşleşmesi

en: Delete link
tr: Bağlantıyı sil

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Private Message
tr: Özel Mesaj

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: The author of the message.
tr: İletinin yazarı

en: The recipient of the message.
tr: Bu iletinin alıcıları.

en: Private message ID
tr: Özel ileti ID'si

en: An autocomplete text field with tagging support.
tr: Etiketleme desteğine sahip bir otomatik tamamlama metin alanı.

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
tr: Maksimum otomatik tamamlama önerisi sayısı.
