Private Message (3.0.7) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Edit
ar: تحرير

en: Message
ar: الرسالة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Separator
ar: فاصل

en: Active
ar: نشط

en: Block
ar: الصندوق

en: Url
ar: المسار

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: System
ar: النظام

en: Send
ar: أرسل

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Uninstall
ar: إزالة

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Messages
ar: الرسائل

en: Entity
ar: الكيان

en: Form
ar: النموذج

en: 1 minute
ar: دقيقة واحدة

en: Display type
ar: نوع العرض

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Owned by
ar: ملك ل

en: An autocomplete text field with tagging support.
ar: حقل نص مكتمل بشكل تلقائي يدعم الوسوم.

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
ar: الحد الأقصى لعدد اقتراحات الاكمال التلقائي
