Private Message (3.0.7) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Author
bn: লেখক

en: Subject
bn: বিষয়

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Url
bn: ইউআরএল

en: To
bn: বরাবর

en: Last update
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: System
bn: সিস্টেম

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Uninstall
bn: আনইন্সটল
