Private Message (3.0.7) - en to fil translation catalogue (20 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Author
fil: May akda

en: Subject
fil: Paksa

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Message
fil: Mensahe

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Name
fil: Pangalan

en: View
fil: Tingnan

en: Updated
fil: Nabago

en: Created
fil: Inilikha

en: Active
fil: Aktibo

en: Block
fil: Tipak

en: To
fil: Para kay

en: From
fil: Mula kay

en: Last update
fil: Huling binago

en: System
fil: Sistema

en: Configuration
fil: Pagsasa-ayos

en: Uninstall
fil: Alisin
