Private Message (4.0.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (57 entries)

en: Default action
fa: فعالیت پیشفرض

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Message
fa: پیام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Updated
fa: به‌روز

en: 1 hour
fa: ۱ ساعت

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Separator
fa: جداکننده

en: Active
fa: فعال

en: Block
fa: بلوک

en: Url
fa: نشانی

en: Private messages
fa: پیام‌های خصوصی

en: Inbox
fa: صندوق ورودی

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Creation date
fa: تاریخ ایجاد

en: Last update
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: 1 day
fa: ۱ روز

en: System
fa: سیستم

en: Send
fa: ارسال

en: Members
fa: اعضا

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Uninstall
fa: عزل

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: Entity
fa: عنصر

en: Fade
fa: محو شدن

en: Slide
fa: لغزیدن

en: 5 minutes
fa: ۵ دقیقه

en: 10 minutes
fa: ۱۰ دقیقه

en: 30 minutes
fa: ۳۰ دقیقه

en: Form
fa: فرم

en: 1 minute
fa: 1 دقیقه

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: No new messages
fa: پیغام جدیدی وجود ندارد

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: The author of the message.
fa: نویسنده پیغام.

en: The recipient of the message.
fa: گیرنده پیغام.

en: Private message ID
fa: شناسه پیغام خصوصی

en: Owned by
fa: متعلق به
