Private Message (4.0.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (65 entries)

en: Default action
ja: デフォルトアクション

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Subject
ja: 件名

en: Actions
ja: アクション

en: Edit
ja: 編集

en: Message
ja: メッセージ

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Separator
ja: セパレーター

en: Active
ja: アクティブ

en: Block
ja: ブロック

en: Url
ja: URL

en: Private Messages
ja: プラベートメッセージ

en: Private messages
ja: プライベートメッセージ

en: Inbox
ja: 受信トレイ

en: To
ja: 宛先

en: Send private message
ja: プライベートメッセージを送信

en: From
ja: 送信元

en: Creation date
ja: 作成日時

en: Last update
ja: 前回の更新

en: 1 day
ja: 1日

en: System
ja: システム

en: Send
ja: 送信

en: Members
ja: メンバー

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Uninstall
ja: アンインストール

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Notifications
ja: 通知

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: Messages
ja: メッセージ

en: Entity
ja: エンティティ

en: Fade
ja: フェード

en: Slide
ja: スライド

en: 5 minutes
ja: 5分

en: 10 minutes
ja: 10分

en: 30 minutes
ja: 30分

en: 6 hours
ja: 6時間

en: Form
ja: フォーム

en: 1 minute
ja: 1分

en: 12 hours
ja: 12時間

en: Display type
ja: 表示形式

en: Autocomplete matching
ja: 自動補完の一致

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: Display Type
ja: 表示タイプ

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Field prefix
ja: フィールドの接頭辞

en: Private Message
ja: プライベートメッセージ

en: The message has been deleted.
ja: メッセージは削除されました。

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Display Mode
ja: 表示モード

en: Delete thread
ja: スレッドを削除する

en: An autocomplete text field with tagging support.
ja: タグづけのサポートによる自動補完テキストフィールド。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: Last Message
ja: 最後のメッセージ

en: Create Private Message
ja: プライベートメッセージを作成

en: Load Previous
ja: 以前のメッセージを読み込む

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
ja: 自動補完による候補の最大数。
