Private Message (4.0.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (27 entries)

en: Default action
ne: पूर्वनिर्धारित कार्य

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Author
ne: लेखक

en: Subject
ne: विषय

en: Actions
ne: कार्यहरू

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Message
ne: सन्देश

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: View
ne: दृश्य

en: URL
ne: यूआरएल

en: Updated
ne: अपडेट गरिएको

en: ID
ne: परिचय

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Active
ne: सक्रिय

en: Block
ne: ब्लक

en: To
ne: लाई

en: Last update
ne: अन्तिम अपडेट

en: System
ne: प्रणाली

en: Send
ne: पठाउनुहोस्

en: Configuration
ne: कन्फिगरेसन

en: Uninstall
ne: हटाउनु

en: Messages
ne: सन्देशहरू

en: View mode
ne: हेर्ने शैली
