Private Message (8.x-2.0-beta10) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Default action
hi: डिफ़ॉल्ट कार्रवाई

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: URL
hi: यूआरएल

en: Updated
hi: अद्यतित

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Url
hi: URL

en: From
hi: से

en: Creation date
hi: निर्माण तारीख

en: Last update
hi: आखरी बार सुधार

en: 1 day
hi: १ दिन

en: Members
hi: सदस्य

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Uninstall
hi: स्थापना रद्द करें

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Messages
hi: संदेश

en: Entity
hi: इकाई

en: 1 minute
hi: 1 मिनट

en: Display type
hi: प्रदर्शन प्रकार

en: Autocomplete matching
hi: स्वत: पूर्ण मिलान

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
