Private Message (8.x-2.0-beta12) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Default action
it: Azione predefinita

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: From
it: Da

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Last update
it: Ultimo aggiornamento

en: 1 day
it: 1 giorno

en: Configuration
it: Configurazione

en: Uninstall
it: Disinstalla

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Notifications
it: Notifiche

en: Size of textfield
it: Dimensione del campo di testo

en: Messages
it: Messaggi

en: Entity
it: Entità

en: 5 minutes
it: 5 minuti

en: 10 minutes
it: 10 minuti

en: 30 minutes
it: 30 minuti

en: 1 minute
it: 1 minuto

en: Display type
it: Tipo di display

en: Autocomplete matching
it: Riscontro autocompletamento

en: Delete link
it: Link elimina

en: Display Type
it: Tipo di visualizzazione

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Field prefix
it: Prefisso del campo

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
