Private Message Flood Protection (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Rótulo

en: Roles
pt: Papéis

en: Duration
pt: Duração

en: Limit
pt: Limite

en: Values
pt: Valores

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Role Weight
pt: Peso do Papel

en: Click to expand
pt: Clique para expandir

en: Sorry, you have reached your limit for posting. Please try again later.
pt: Desculpe, você atingiu o seu limite para postar. Por favor, tente novamente mais tarde.

en: Sets up flood protection for the Private Message module
pt: Configura proteção contra inundações para o módulo Private Message

en: Private Message Flood role settings
pt: Configurações de papel do Private Message Flood

en: Private Message flood role setting
pt: Configuração do papel do Private Message Flood

en: Maximum number of messages
pt: Número máximo de mensagens

en: Flood protection limits the number of post users can make in a given period of time. You can apply flood protection on a per-role basis below. Priority is given to roles from top to bottom. The highest priority role a user is found to have, will be checked against the flood protection settings for that role when determining if they have flooded the private message system.
pt: A proteção contra inundações limita o número de mensagens que usuários podem fazer em um determinado período de tempo. Você pode aplicar abaixo proteção contra inundações por papéis. A prioridade é dada aos papéis de cima para baixo. O papel de maior prioridade que um usuário tem, será verificado contra as configurações de proteção contra inundações para esse papel ao determinar se eles inundaram o sistema de mensagens privadas.

en: Leave empty to disable flood protection for this role
pt: Deixe em branco para desabilitar proteção de flood para este papel

en: Private Message Flood Protection settings
pt: Configurações Private Message Flood Protection
