Private Taxonomy Terms (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Private
ar: خاص

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Save
ar: حفظ

en: User
ar: المستخدم

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Term
ar: المصطلح

en: Users
ar: المستخدمين

en: Reference
ar: مرجع

en: Allowed values
ar: القيم المسموح بها

en: Current user
ar: المستخدم الحالي

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: No placeholder
ar: بدون نص بديل
