Private Taxonomy Terms (8.x-2.2) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: Private
hu: Rejtett

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Size
hu: Méret

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: Filter by user
hu: Szűrés felhasználókra

en: User
hu: Felhasználó

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Term
hu: Kifejezés

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: No terms available.
hu: Nincs elérhető kifejezés.

en: Users
hu: Felhasználók

en: Reference
hu: Referencia

en: Allowed values
hu: Megengedett értékek

en: Current user
hu: Jelenlegi felhasználó

en: RSS category
hu: RSS kategória

en: Invalid user name
hu: Érvénytelen felhasználónév

en: Reference method
hu: Hivatkozási mód

en: Filter the terms by user.
hu: Kifejezések szűrése felhasználó szerint.

en: Content owner
hu: Tartalomtulajdonos

en: Textfield size: @size
hu: Szövegmező mérete: @size
