Private Taxonomy Terms (8.x-2.4) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Private
tr: Özel

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Size
tr: Boyut

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Save
tr: Kaydet

en: User
tr: Kullanıcı

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Term
tr: Terim

en: Owner
tr: Sahibi

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Reference
tr: Kaynak

en: Allowed values
tr: İzin verilen değerler

en: Current user
tr: Şu anki kullanıcı

en: The referenced entity
tr: Başvurulan varlık

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: @label ID
tr: @label kimliği

en: Textfield size: @size
tr: Metin alanı boyutu: @size
