Private Taxonomy Terms (8.x-2.5) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Private
de: Privat

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: Size
de: Größe

en: Weight
de: Gewichtung

en: Save
de: Speichern

en: The username %name does not exist.
de: Der Benutzername %name ist nicht vorhanden.

en: User
de: Benutzer

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Term
de: Begriff

en: Plain text
de: Klartext

en: Owner
de: Eigentümer

en: No terms available.
de: Keine Begriffe vorhanden.

en: Users
de: Benutzer

en: Reference
de: Referenz

en: Allowed values
de: Zulässige Werte

en: Current user
de: Aktueller Benutzer

en: RSS category
de: RSS-Kategorie

en: The referenced entity
de: Die referenzierte Entität

en: Reference method
de: Referenzmethode

en: Options list callback
de: Optionslisten-Callback

en: Autocomplete route name
de: Name der Route automatisch vervollständigen

en: Textfield size: @size
de: Größe des Textfeldes: @size
