Private Taxonomy Terms (8.x-2.5) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Private
hi: व्यक्तिगत

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Size
hi: आकार

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: The username %name does not exist.
hi: सदस्यनाम %name उपलब्ध नहीं है।

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Reference
hi: संदर्भ

en: RSS category
hi: आरएसएस श्रेणी

en: The referenced entity
hi: संदर्भित इकाई

en: Reference method
hi: संदर्भ विधि
