Private Taxonomy Terms (8.x-2.5) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Size
pt: Tamanho

en: Weight
pt: Peso

en: Link
pt: Ligação

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Guardar

en: User
pt: Utilizador

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Term
pt: Termo

en: Plain text
pt: Texto simples

en: Owner
pt: Proprietário

en: No terms available.
pt: Não há termos disponíveis.

en: Users
pt: Utilizadores

en: Reference
pt: Referência

en: Current user
pt: Utilizador atual

en: RSS category
pt: Categoria de RSS

en: The referenced entity
pt: A entidade referenciada

en: Reference method
pt: Método de referência

en: @label ID
pt: Id. @label

en: Textfield size: @size
pt: Tamanho do campo de texto: @size
