Private Taxonomy Terms (8.x-2.6) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Private
fr: Privé

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Size
fr: Taille

en: Weight
fr: Poids

en: Save
fr: Enregistrer

en: User
fr: Utilisateur

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Term
fr: Terme

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Reference
fr: Référence

en: Allowed values
fr: Valeurs autorisées

en: Current user
fr: Utilisateur courant

en: The referenced entity
fr: L'entité référencée

en: Reference method
fr: Méthode de référence

en: Options list callback
fr: Fonction de rappel de liste d'options

en: Autocomplete route name
fr: Nom de la route d'autocomplétion

en: @label ID
fr: Identifiant (ID) de @label

en: Textfield size: @size
fr: Taille du champ texte : @size
