Privatemsg (2.0.0-rc10) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Author
hi: लेखक

en: Subject
hi: विषय

en: Last Updated
hi: आखरी अपडेट

en: Tags
hi: उपनाम

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Taxonomy term
hi: वर्गीकरण परिभाषा

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Format
hi: प्रारूप

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: From
hi: से

en: Role ID
hi: भूमिका आईडी

en: Desc
hi: अवरोही

en: Members
hi: सदस्य

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: block
hi: ब्लॉक

en: Messages
hi: संदेश

en: Deleted
hi: मिटाया गया

en: The message has been sent.
hi: संदेश भेज दिया गया है |

en: Apply
hi: लागू करें

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
hi: संदर्भित इकाई (%type: %id) मौजूद नहीं है।
