Privatemsg (2.0.0-rc10) - en to hu translation catalogue (58 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Author
hu: Szerző

en: Subject
hu: Tárgy

en: Last Updated
hu: Utoljára módosítva

en: Tags
hu: Címkék

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Format
hu: Formátum

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: To:
hu: Címzett:

en: Private Messages
hu: Személyes üzenetek

en: From
hu: Honnan

en: Role ID
hu: Szerepkör-azonosító

en: Desc
hu: Csökk

en: Members
hu: Tagok

en: Sort by
hu: Rendezés

en: block
hu: blokk

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Deleted
hu: Törölt

en: The message has been sent.
hu: Az üzenet el lett küldve.

en: unblock
hu: feloldás

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Participants
hu: Résztvevők

en: Mark as read
hu: Megjelölés olvasottként

en: Mark as unread
hu: Megjelölés olvasatlanként

en: Separate multiple names with commas.
hu: Vesszőkkel elválasztva több név is megadható.

en: Allow private messages between users.
hu: Személyes üzeneteket engedélyez a felhasználók között.

en: Offset
hu: Eltolás

en: Send message
hu: Üzenet küldése

en: Migration
hu: Költöztetés

en: Block a user
hu: Felhasználó tiltása

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Delete message
hu: Üzenet törlése

en: Write new message
hu: Új üzenet írása

en: All messages
hu: Minden üzenet

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Receive email notification for incoming private messages
hu: Email küldése a bejövő személyes üzenetekről

en: Blocked users
hu: Zárolt felhasználók

en: Enable private messages
hu: Személyes üzenetek engedélyezése

en: Private message ID
hu: Személyes üzenet azonosítója

en: Private message thread ID
hu: Személyes üzenet szálazonosítója

en: Block user
hu: Felhasználó zárolása

en: Asc
hu: Növ

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
hu: Hivatkozott entitás (%type: %id) nem létezik.

en: Name (autocomplete)
hu: Név (automatikusan kiegészített)
