Privatemsg (2.0.0-rc14) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Author
ja: 投稿者

en: Subject
ja: 件名

en: Last Updated
ja: 最終更新

en: Tags
ja: タグ

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Settings
ja: 設定

en: Taxonomy term
ja: タクソノミーターム

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Format
ja: フォーマット

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: To:
ja: 宛先:

en: Private Messages
ja: プラベートメッセージ

en: From
ja: 送信元

en: Role ID
ja: 役割ID

en: Desc
ja: 降順

en: Members
ja: メンバー

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: block
ja: ブロック

en: Messages
ja: メッセージ

en: Deleted
ja: 削除済み

en: The message has been sent.
ja: メッセージが送信されました。

en: Apply
ja: 適用

en: Participants
ja: 参加者

en: Mark as read
ja: 既読にする

en: Mark as unread
ja: 未読にする

en: Separate multiple names with commas.
ja: 複数の名前はカンマで区切って下さい。

en: Allow private messages between users.
ja: ユーザー間のプライベートメッセージを許可します。

en: Offset
ja: オフセット

en: Send message
ja: メッセージを送信

en: Migration
ja: マイグレーション

en: Block a user
ja: ユーザーをブロック

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Delete message
ja: メッセージを削除

en: Write new message
ja: メッセージを書く

en: All messages
ja: 全てのメッセージ

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Receive email notification for incoming private messages
ja: 新着プライベートメッセージがあるとメール通知を受け取ります

en: Asc
ja: 昇順

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
ja: 参照されたエンティティ(%type: %id)は存在しません。

en: Name (autocomplete)
ja: 名前 (自動補完)
