Privatemsg (2.0.0-rc7) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Tags
it: Etichette

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Format
it: Formato

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: To:
it: A:

en: From
it: Da

en: Role ID
it: ID ruolo

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: block
it: blocco

en: Messages
it: Messaggi

en: Deleted
it: Eliminato

en: The message has been sent.
it: Il messaggio è stato inviato.

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Send message
it: Invia messaggio

en: Migration
it: Migrazione

en: Block a user
it: Blocco di un utente

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: All messages
it: Tutti i messaggi

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Blocked users
it: Utenti bloccati

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
it: L'entità messa in relazione (%type: %id) non esiste.

en: Name (autocomplete)
it: Nome (completamento automatico)
