Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: File
hu: Fájl

en: Settings
hu: Beállítások

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Component
hu: Összetevő

en: ID
hu: Azonosító

en: Configure
hu: Beállít

en: Error
hu: Hiba

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Update status
hu: Frissítési állapot

en: Severity
hu: Szint

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Details
hu: Részletek

en: Processors
hu: Feldolgozók

en: Option
hu: Lehetőség

en: API key
hu: API kulcs

en: User registration
hu: Felhasználói regisztráció

en: Info
hu: Infó

en: or
hu: vagy

en: Cron
hu: Időzítő

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Devel
hu: Fejleszt

en: Error reporting
hu: Hibajelentés

en: Devel node access
hu: <em>Devel</em> tartalomhozzáférés

en: Visitors
hu: Látogatók

en: User registration settings
hu: Regisztrációs beállítások

en: Administrators only
hu: Csak az adminisztrátorok

en: Visitors, but administrator approval is required
hu: Bárki, de adminisztrátori jóváhagyás szükséges

en: Aggregate and compress CSS files.
hu: CSS fájlok összegyűjtése és tömörítése.
