Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: File
ru: Файл

en: Settings
ru: Настройки

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Label
ru: Метка

en: Component
ru: Компонент

en: Configure
ru: Настроить

en: Error
ru: Ошибка

en: Contact
ru: Контакт

en: Update status
ru: Состояние обновления

en: Severity
ru: Важность

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Details
ru: Подробности

en: Processors
ru: Процессоры

en: Option
ru: Опция

en: API key
ru: API-ключ

en: User registration
ru: Регистрация пользователей

en: Info
ru: Инфо

en: or
ru: или

en: Plugin
ru: Плагин

en: Error reporting
ru: Сообщения об ошибках

en: Visitors
ru: Посетители

en: User registration settings
ru: Настройки регистрации пользователей

en: Administrators only
ru: Только администраторы

en: Visitors, but administrator approval is required
ru: Посетители, но требуется одобрение администратора

en: Monitoring
ru: Монитор

en: Aggregate and compress CSS files.
ru: Объединение и сжатие файлов CSS.
