Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: File
fa: فایل

en: Settings
fa: تنظیمات

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Label
fa: برچسب

en: Component
fa: جزء

en: ID
fa: شناسه

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Error
fa: خطا

en: Contact
fa: تماس

en: Update status
fa: وضعیت به‌روزرسانی

en: Severity
fa: شدت

en: Warning
fa: هشدار

en: OK
fa: موافقت

en: Details
fa: جزئیات

en: Processors
fa: پردازشگر

en: Option
fa: انتخاب

en: User registration
fa: ثبت نام کاربر

en: Info
fa: اطلاعات

en: or
fa: یا

en: Cron
fa: کرون

en: Plugin
fa: افزونه

en: Error reporting
fa: گزارش خطا

en: Visitors
fa: بازدیدکنندگان

en: User registration settings
fa: تنظیمات ثبت‌نام کاربران

en: Administrators only
fa: تنها مدیران

en: Visitors, but administrator approval is required
fa: بازدید کنندگان، ولی موافقت مدیر نیاز باشد.

en: Aggregate and compress CSS files.
fa: بهم پیوستن و فشرده‌سازی فایل‌های CSS.
