Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha4) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Status
it: Stato

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Settings
it: Impostazioni

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Label
it: Etichetta

en: Component
it: Componente

en: Configure
it: Configura

en: Error
it: Errore

en: Contact
it: Contatto

en: Update status
it: Update status (Stato di aggiornamento)

en: Severity
it: Rilevanza

en: Warning
it: Avviso

en: Details
it: Dettagli

en: Processors
it: Elaboratori

en: Option
it: Opzione

en: User registration
it: Registrazione utente

en: Info
it: Informazioni

en: or
it: o

en: Error reporting
it: Avvisi di errore

en: Visitors
it: Visitatori

en: User registration settings
it: Impostazioni per la registrazione degli utenti

en: Administrators only
it: Solo amministratori

en: Visitors, but administrator approval is required
it: Tutti i visitatori del sito, ma è richiesta l'approvazione dell'amministratore

en: Aggregate and compress CSS files.
it: Aggrega e comprimi i file CSS.
