Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: File
tr: Dosya

en: Settings
tr: Ayarlar

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Component
tr: Bileşen

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Error
tr: Hata

en: Contact
tr: İletişim

en: Update status
tr: Güncellik kontrol

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Warning
tr: Uyarı

en: OK
tr: Tamam

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Processors
tr: İşlemciler

en: Option
tr: Seçenek

en: User registration
tr: Kullanıcı kaydı

en: Info
tr: Bilgi

en: or
tr: ya da

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Error reporting
tr: Hata raporlama

en: Visitors
tr: Ziyaretçiler

en: User registration settings
tr: Kullanıcı kayıt ayarları

en: Administrators only
tr: Sadece yöneticiler

en: Visitors, but administrator approval is required
tr: Ziyaretçiler, ama yönetici onayı gerekli

en: Aggregate and compress CSS files.
tr: CSS dosyalarını birleştir ve sıkıştır.
