Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha5) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: File
oc: Fichièr

en: Settings
oc: Paramètres

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Configure
oc: Configurar

en: Contact
oc: Contacte

en: Update status
oc: Estat de las mesas a jorn

en: Severity
oc: Importància

en: Warning
oc: Avertiment

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Details
oc: Detalhs

en: API key
oc: Clau API

en: or
oc: o

en: Cron
oc: Prètzfait planificat (cron)

en: Error reporting
oc: Rapòrts d'error

en: Devel node access
oc: Devel Node Access

en: Visitors
oc: Visitaires

en: User registration settings
oc: Paramètres de creacion de compte

en: Administrators only
oc: Solament los administrators

en: Visitors, but administrator approval is required
oc: Los visitaires, mas l'aprovacion d'un administrator es requesida

en: Aggregate and compress CSS files.
oc: Unís e comprimís los fichièrs CSS.
