Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha7) - en to cy translation catalogue (19 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: File
cy: Ffeil

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: General settings
cy: Gosodiadau cyffredinol

en: Component
cy: Cydran

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Error
cy: Gwall

en: Contact
cy: Cyswllt

en: Update status
cy: Diweddaru statws

en: Severity
cy: Difrifoldeb

en: Details
cy: Manylion

en: Processors
cy: Proseswyr

en: or
cy: neu

en: Error reporting
cy: Adrodd gwall

en: User registration settings
cy: Gosodiadau cofrestru defnyddiwr
