Product Builder for Drupal Commerce (2.0.1-alpha1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Edit
id: Sunting

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Price
id: Harga

en: Link text
id: Teks tautan

en: Integer
id: Bilangan bulat

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Product
id: Produk

en: Changed
id: Berubah

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Variations
id: Variasi

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Stores
id: Toko

en: variation
id: variasi

en: variations
id: variasi
