Product Builder for Drupal Commerce (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Edit
oc: Modificar

en: Image
oc: Imatge

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: Integer
oc: Entièr

en: Controls
oc: Contraròtles

en: Product
oc: Produit

en: Changed
oc: Modificat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus
