Product Builder for Drupal Commerce (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Actions
fa: عملکردها

en: Quantity
fa: تعداد

en: Edit
fa: ویرایش

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Background
fa: زمینه

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Link text
fa: متن پیوند

en: Integer
fa: صحیح

en: Product
fa: محصول

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Boolean
fa: منطقی

en: Stores
fa: فروشگاه ها
