Product Builder for Drupal Commerce (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Actions
it: Azioni

en: Quantity
it: Quantità

en: Edit
it: Modifica

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Background
it: Sfondo

en: View
it: Visualizza

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Authored by
it: Creato da

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Integer
it: Intero

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Product
it: Prodotto

en: Changed
it: Modificato

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Boolean
it: Booleano

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione
