Product Choice (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (21 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Add term
oc: Apondre un tèrme

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Published
oc: Publicat

en: Term
oc: Tèrme

en: No terms available.
oc: Cap de tèrme es pas disponible.

en: List terms
oc: Far la lista dels tèrmes

en: Formatted
oc: Formatat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Usage
oc: Utilizacion

en: About
oc: A prepaus

en: No defined styles
oc: I a pas cap d'estils definits
