Production Checklist (8.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Content
id: Konten

en: Views
id: View

en: Modules
id: Modul

en: User
id: Pengguna

en: Available updates
id: Pembaruan yang tersedia

en: Custom
id: Tersuai

en: Input format
id: Format input

en: Performance
id: Performa

en: Caching
id: Penembolokan

en: Appearance
id: Penampilan

en: Site information
id: Informasi situs

en: Permissions
id: Kewenangan

en: Testing
id: Pengujian

en: About
id: Tentang

en: Content language
id: Bahasa konten

en: Status report
id: Laporan status

en: Top 'page not found' errors
id: Kesalahan 'halaman tak ditemukan' terbanyak

en: Logs and records system events to syslog.
id: Merekam dan mencatat kejadian sistem ke syslog.

en: Content translation
id: Penerjemahan konten

en: Logging and errors
id: Log dan kesalahan

en: Regional and language
id: Daerah dan bahasa

en: Recent log messages
id: Pesan log terbaru

en: Available translation updates
id: Pembaruan terjemahan yang tersedia

en: Text formats and editors
id: Format teks dan editor

en: Uninstall modules
id: Uninstall modul

en: Basic site settings
id: Konfigurasi situs dasar
