Production Checklist (8.x-1.0-alpha6) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: Views
ro: Vizualizări

en: Modules
ro: Module

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: Database
ro: Bază de date

en: Available updates
ro: Actualizări disponibile

en: Custom
ro: Personalizat

en: Input format
ro: Format de intrare

en: Performance
ro: Performanță

en: Appearance
ro: Aspect

en: Site information
ro: Informațiile site-ului

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Testing
ro: Testare

en: About
ro: Despre

en: Content language
ro: Limba de conținut

en: Notification
ro: Notificare

en: Status report
ro: Raport de situație

en: Top 'page not found' errors
ro: Primele erori de tipul "pagină negăsită"

en: Logs and records system events to syslog.
ro: Înregistrează în syslog evenimentele de sistem.

en: Content translation
ro: Traducere conţinut

en: Logging and errors
ro: Consemnări și erori

en: Regional and language
ro: Regional și lingvistic

en: Recent log messages
ro: Mesaje recente din jurnal

en: Available translation updates
ro: Actualizări de traducere disponibile

en: Text formats and editors
ro: Formate și editoare de text

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the Update Manager module from the <a href=":module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information, <a href=":update">Update status handbook page</a>.
ro: Notificările de actualizare nu sunt activate. Este <strong>foarte  recomandat</strong> să activați modulul Update Manager de pe <a href=":module">pagina de administrare module</a> pentru a fi la curent cu cele mai noi versiuni. Pentru mai multe informații, vedeți <a href=":update">pagina din manual a stării de actuazlizare</a>.

en: Basic site settings
ro: Setări de bază ale site-ului
