Production Checklist (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (41 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Changelog
de: Änderungsliste

en: Legal
de: Rechtliches

en: Views
de: Ansichten

en: Modules
de: Module

en: User
de: Benutzer

en: Email
de: E-Mail

en: Database
de: Datenbank

en: Available updates
de: Verfügbare Aktualisierungen

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Input format
de: Eingabeformat

en: Performance
de: Leistung

en: Caching
de: Cache

en: Appearance
de: Design

en: Custom code
de: Benutzerdefinierter Code

en: Site information
de: Website-Informationen

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: Testing
de: Testen

en: Password Policy
de: Passwortrichtlinie

en: About
de: Über

en: Content language
de: Inhaltssprache

en: Notification
de: Benachrichtigung

en: Analytics
de: Analysen

en: Status report
de: Statusbericht

en: Localization
de: Lokalisierung

en: Top 'page not found' errors
de: Häufigste ‚Nicht gefunden‘-Fehler

en: Logs and records system events to syslog.
de: Ermöglicht das Protokollieren von Systemereignissen im Systemprotokoll.

en: Content translation
de: Inhaltsübersetzung

en: Notification preferences
de: Benachrichtigungs-Voreinstellungen

en: Logging and errors
de: Protokollierung und Fehler

en: Regional and language
de: Länderspezifisches und Sprache

en: Recent log messages
de: Aktuelle Protokollnachrichten

en: Reverse proxy
de: Reverse Proxy

en: Available translation updates
de: Verfügbare Aktualisierungen für Übersetzungen

en: Text formats and editors
de: Textformate und Editoren

en: Enable notifications
de: Benachrichtigungen aktivieren

en: Basic site settings
de: Grundeinstellungen der Website

en: General Data Protection Regulation
de: Datenschutzgrundverordnung

en: Self assessment Checklist: <a href="@url">@percent% done</a>.
de: Prüfliste: <a href="@url">@percent% fertiggestellt</a>.

en: Consider enabling the BigPipe module.
de: Ziehen Sie in Erwägung das Big-Pipe-Modul zu aktivieren.

en: Mails
de: E-Mails
