Profile (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (29 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Language
oc: Lenga

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Core
oc: Còr

en: Add
oc: Apondre

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: active
oc: actiu(s)

en: Owner
oc: Proprietari

en: Profile
oc: Perfil

en: Sort by
oc: Triar per

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Profiles
oc: Perfils

en: About
oc: A prepaus

en: Registration
oc: Enregistrament

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
