Profile (8.x-1.0-alpha5) - en to hr translation catalogue (26 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Type
hr: Vrsta

en: Language
hr: Jezik

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: default
hr: Zadano

en: Weight
hr: Težina

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: Add
hr: Dodaj

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: active
hr: aktivan

en: Desc
hr: Silazno

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Profile
hr: Profil

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Default language
hr: Zadani jezik

en: Apply
hr: Primjeni

en: Profiles
hr: Profili

en: About
hr: Opis

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Asc
hr: Uzlazno
