Profile (8.x-1.0-rc1) - en to he translation catalogue (43 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: default
he: ברירת מחדל

en: Weight
he: משקל

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Add
he: הוספה

en: Updated
he: עודכן

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: active
he: פעיל

en: Desc
he: יורד

en: Owner
he: בעלים

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Default language
he: שפת ברירת מחדל

en: Changed
he: השתנה

en: Apply
he: החל

en: Profiles
he: פרופילי משתמשים

en: About
he: אודות

en: Profile selection
he: בחירת פרופיל

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Profile types
he: סוגי פרופיל

en: Administer profile types
he: ניהול סוגי פרופיל

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Save and manage fields
he: שמירה ומעבר לניהול שדות

en: Add profile type
he: הוספת סוג פרופיל

en: Edit %label profile type
he: עריכת פרופיל מסוג %label

en: %label profile type has been updated.
he: עודכן סוג הפרופיל %label.

en: %label profile type has been created.
he: נוצר סוג הפרופיל %label.

en: %label has been updated.
he: עודכן %label.

en: The time when the profile was last edited.
he: זמן העריכה האחרונה בפרופיל

en: %label has been created.
he: נוצר %label.

en: Manage profile types, including fields.
he: ניהול סוגי פרופיל, כולל שדות.
