Profile (8.x-1.2) - en to pl translation catalogue (50 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Type
pl: Typ

en: Language
pl: Język

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: default
pl: domyślny

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: active
pl: aktywny

en: Desc
pl: Malejąco

en: Owner
pl: Właściciel

en: Profile
pl: Profil

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Are you sure you want to delete %label?
pl: Czy na pewno usunąć %label?

en: %label has been deleted.
pl: %label zostało usunięte.

en: profile
pl: profil

en: not active
pl: nie aktywne

en: Display label
pl: Wyświetl etykietę

en: Changed
pl: Zmieniono

en: User page
pl: Strona użytkownika

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Profiles
pl: Profile

en: About
pl: O stronie

en: Add profile
pl: Dodaj profil

en: Registration
pl: Rejestracja

en: Form mode
pl: Tryb formularza

en: Profile selection
pl: Wybór profilu

en: profiles
pl: profile

en: Revision log message
pl: Informacja o nowej wersji

en: Profile types
pl: Typy profilów

en: Profile type
pl: Typ profilu

en: Administer profile types
pl: Administracja typami profilów

en: Whether the profile is active.
pl: Czy profil jest włączony.

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Revision user
pl: Użytkownik wersji

en: Briefly describe the changes you have made.
pl: Zwięźle opisz dokonane przez siebie zmiany.

en: Save and manage fields
pl: Zapisz i zarządzaj polami

en: The time that the current revision was created.
pl: Czas utworzenia aktualnej wersji.

en: The user ID of the author of the current revision.
pl: ID użytkownika autora obecnej wersji.

en: Whether a new revision should be created by default
pl: Czy nowa wersja powinna być tworzona domyślnie

en: Revision create time
pl: Czas utworzenia wersji

en: Form mode: @mode
pl: Tryb formularza: @mode
