Profile (8.x-1.3) - en to da translation catalogue (48 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Language
da: Sprog

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: default
da: standard

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Updated
da: Opdateret

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: active
da: aktiv

en: Desc
da: Faldende

en: Owner
da: Ejer

en: Profile
da: Profil

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %label?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %label?

en: %label has been deleted.
da: %label er blevet slettet.

en: profile
da: profil

en: not active
da: ikke aktiv

en: Display label
da: Vis etiket

en: Changed
da: Ændret

en: User page
da: Brugerside

en: Apply
da: Udfør

en: Profiles
da: Profiler

en: About
da: Om

en: Add profile
da: Tilføj profil

en: Registration
da: Tilmelding

en: Form mode
da: Formulartilstand

en: Profile selection
da: Profil valg

en: Allowed roles
da: Tilladte roller

en: profiles
da: profiler

en: Revision log message
da: Logbesked

en: Profile types
da: Profiltyper

en: Profile type
da: Profil type

en: Administer profile types
da: Administrér profil typer

en: Whether the profile is active.
da: Hvorvidt profilen er aktiv.

en: Asc
da: Stigende

en: Revision user
da: Revidér bruger

en: Briefly describe the changes you have made.
da: Giv en kort beskrivelse af dine ændringer.

en: Save and manage fields
da: Gem og håndtér felter

en: The time that the current revision was created.
da: Tidspunktet hvor den aktuelle version blev opdateret.

en: The user ID of the author of the current revision.
da: Bruger-IDet på forfatteren af den aktuelle version.

en: Whether a new revision should be created by default
da: Hvorvidt der som standard skal oprettes en ny version

en: Revision create time
da: Revidering oprettet
