Profile (8.x-1.3) - en to eu translation catalogue (30 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: default
eu: lehenetsia

en: Label
eu: Etiketa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: ID
eu: IDa

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Created
eu: Sortua

en: All
eu: Guztiak

en: Active
eu: Aktiboa

en: active
eu: aktiboa

en: Desc
eu: Beheraka

en: Owner
eu: Jabea

en: Profile
eu: Profila

en: profile
eu: profila

en: Display label
eu: Etiketa erakutsi

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Apply
eu: Ezarri

en: Profiles
eu: Profilak

en: Data
eu: Datu

en: About
eu: (r)i buruz

en: profiles
eu: profilak

en: Asc
eu: Goraka
