Profile (8.x-1.9) - en to sv translation catalogue (46 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Type
sv: Typ

en: Language
sv: Språk

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: default
sv: förvald

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: active
sv: aktiv

en: Desc
sv: Fallande

en: Owner
sv: Ägare

en: Profile
sv: Profil

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Are you sure you want to delete %label?
sv: Är du säker på att du vill radera %label?

en: %label has been deleted.
sv: %label har raderats.

en: profile
sv: profil

en: Display label
sv: Etikett för visning

en: Changed
sv: Ändrad

en: Apply
sv: Applicera

en: Profiles
sv: Profiler

en: About
sv: Om

en: Add profile
sv: Lägg till profil

en: Registration
sv: Registrering

en: Form mode
sv: Formulärläge

en: Profile selection
sv: Listval för profil

en: Allowed roles
sv: Tillåtna roller

en: profiles
sv: profiler

en: Revision log message
sv: Loggmeddelande för versionshantering

en: Profile types
sv: Profiltyper

en: Profile type
sv: Profiltyp

en: Administer profile types
sv: Administrera profiltyper

en: The human-readable name of this profile type.
sv: Det läsbara namnet på denna profiltyp.

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Revision user
sv: Användare för version

en: Briefly describe the changes you have made.
sv: Beskriv kortfattat de ändringar du har gjort.

en: Save and manage fields
sv: Spara och hantera fält

en: The time that the current revision was created.
sv: Tidpunkten då den aktuella versionen skapades.

en: The user ID of the author of the current revision.
sv: Användar-ID till författaren av den aktuella versionen.

en: Revision create time
sv: Tid för skapande av version
