Profile (8.x-1.9) - en to uk translation catalogue (53 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Language
uk: Мова

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: default
uk: замовчування

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: active
uk: активне

en: Desc
uk: Спад

en: Owner
uk: Власник

en: Profile
uk: Профіль

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Are you sure you want to delete %label?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %label?

en: %label has been deleted.
uk: %label було вилучено.

en: profile
uk: профіль

en: not active
uk: не активно

en: Display label
uk: Мітка для показу

en: Changed
uk: Змінено

en: User page
uk: Сторінка користувача

en: Apply
uk: Застосувати

en: Profiles
uk: Профілі

en: Data
uk: Дані

en: About
uk: Про модуль

en: Add profile
uk: Додати профіль

en: Registration
uk: Реєстрація

en: Form mode
uk: Режим форми

en: Profile selection
uk: Вибір профілю

en: Allowed roles
uk: Дозволені ролі

en: profiles
uk: профілі

en: Revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: Profile types
uk: Типи профілів

en: Profile type
uk: Тип профілю

en: Administer profile types
uk: Адміністрування типів профілів

en: The human-readable name of this profile type.
uk: Легка для читання назва цього типу профілю.

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Revision user
uk: Користувач редакції

en: Briefly describe the changes you have made.
uk: Коротко опишіть внесені зміни.

en: Save and manage fields
uk: Зберегти й продовжити керування полями

en: The time that the current revision was created.
uk: Час, коли була створена поточна редакція.

en: The user ID of the author of the current revision.
uk: ID користувача автора поточної редакції.

en: Whether a new revision should be created by default
uk: Чи за замовчуванням має створюватися нова редакція

en: A serialized array of additional data.
uk: Серіалізований масив додаткових даних.

en: Revision create time
uk: Час створення редакції

en: Form mode: @mode
uk: Режим форми: @mode
