Project Browser (2.0.0-alpha9) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: List
fa: فهرست

en: Actions
fa: عملکردها

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Projects
fa: پروژه‌ها

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Search
fa: جستجو

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Continue
fa: ادامه

en: Last
fa: آخرین

en: Install
fa: نصب

en: Source
fa: منبع

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: First
fa: اولین

en: Installed
fa: نصب شده

en: Recipes
fa: دستور العمل‌ها

en: Grid
fa: شبکه

en: Filter by category
fa: فیلتر کردن بر اساس دسته

en: Show all
fa: نمایش همه

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Placeholder
fa: جایگذار
