Project Browser (2.0.0-beta2) - en to ru translation catalogue (43 entries)

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: List
ru: Список

en: Actions
ru: Действия

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Browse projects
ru: Обзор проектов

en: Projects
ru: Проекты

en: Categories
ru: Категории

en: Search
ru: Поиск

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Help
ru: Справка

en: Continue
ru: Продолжить

en: Configure
ru: Настроить

en: Last
ru: Последний

en: Uninstall
ru: Удалить

en: Install
ru: Установить

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Source
ru: Источник

en: Search results
ru: Результаты поиска

en: First
ru: Первый

en: Enabled filters
ru: Включённые фильтры

en: Installed
ru: Установлено

en: Recipes
ru: Рецепты

en: Grid
ru: Сетка

en: Filter by category
ru: Фильтр по категории

en: Contrib modules
ru: Внесшие вклад модули

en: About
ru: Информация

en: Default sort
ru: Сортировка по умолчанию

en: Newest first
ru: Новые сначала

en: Uses
ru: Использование

en: Sort options
ru: Настройка сортировки

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Clear selection
ru: Очистить выделение

en: Learn more
ru: Просмотреть

en: No projects found
ru: Проекты отсутствуют

en: Compatible
ru: Совместимость

en: Not compatible
ru: Не совместимо.

en: Installing
ru: Идёт установка
